بهترین کتاب تست فیزیک یازدهم

   
بهترین کتاب تست فیزیک یازدهم​

بعد از اینکه یاد گرفتید فیزیک یازدهم رو چطور بخونید، وقتشه که برای خودتون کتاب آموزش و تست انتخاب کنید. در این مقاله به معرفی و بررسی بهترین کتاب تست فیزیک یازدهم می پردازیم. 

دقت کنید که منابعی که در این مقاله معرفی می کنیم به 3 دسته تقسیم بندی میشن:

  • سطح اول (آموزشی): خیلی سبز / میکرو گاج / نشرالگو.
  • سطح دوم (بانک تست دشوار): نردبام / سه سطحی.
  • آزمون محور: موج آزمون / فصل آزمون.

فیزیک یازدهم خیلی سبز

فیزیک یازدهم تست خیلی سبز

نویسنده: رضا سبزمیدانی، ایمان سلیم زاده، نوید شاهی

قیمت: 252,000 تومان

خیلی کتاب خوبیه، خیلییییییییی. در کل انتشارات خیلی سبز کتاب های خوبی منتشر میکنه. و در درس های اختصاصی سعی کنید حتما کتاب های این انتشارات رو بررسی کنید و جزو انتخاب هاتون باشه. فیزیک خیلی سبز هم از این قاعده مستثنی نیست.

درسنامه: درسنامه این کتاب بسیار رووونه و خیلی خوب نوشته شده. طوری که اکثر دانش آموزا با مطالعه اون میتونن حتی بدون دبیر هم مطالب رو یاد بگیرن. حجم درسنامه منطقی و خوبه. داخل درسنامه مثال های درسی زیادی وجود داره که راه حل کردن تست ها رو به شما یاد میده.

تست: برای هر فصل حدود 450 تست وجود داره. که با تست های آسون شروع میشه و به تدریج دشوارتر میشن. اما در کل تعداد تست های آسون و متوسط بیشتر از دشوارهاست. همچننی بعضی از تست ها با رنگ آبی مشخص شدن تا اگر دانش آموزی فرصت کافی برای حل همه تست ها نداشت از تست های آبی رنگ استفاده کنه.

در آخر هر فصل یه بخش وجود داره به اسم تست های سری Z. که حدود 40 تست رو شامل میشه که بسیار دشوارن و برای دانش آموزهای قوی مناسبن. هر چند تعداد این تست ها کمن.

آزمون: در پایان هر فصل یکی دو تا آزمون وجود دارن که میتونید با حل کردن اونها خودتون رو بسنجید. تعداد آزمون ها میتونست بیشتر باشه.

فیزیک یازدهم میکرو گاج

فیزیک یازدهم میکرو گاج​

نویسنده: محمد آهنگر، سعید احمدی

قیمت: 210,000 تومان

این کتاب تقریبا مشابه خیلی سبزه ولی یه درجه از اون ضعیف تره.

درسنامه: درسنامه این کتاب خوبه اما یکم حالت رسمی داره و اون حالت خودآموزی که در خیلی سبز وجود داره در میکرو نمی بینیم. در ضمن ترتیب درسنامه هم در بعضی جاها با کتاب درسی متفاوته که گاهی اذیت کننده س. اما با همه این شرایط بسیاری از دانش آموزها هستن که میتونن با این کتاب به راحتی مطالب رو یاد بگیرن.

تست: کتاب میکرو از لحاظ تست با خیلی سبز رقابت میکنه. کلا حدود 900 تست داره. تست هاش در سه دسته تقسیم میشن:

  • فاز اول: که شامل تست های آسونن و برای آموزش اولیه مناسبن.
  •  فاز دوم: که یکم دشوارترن و شما رو به چالش میکشن.
  • تست های VBD: که همشون سختن و گاهی از چارچوب کتاب درسی خارج میشن. البته تعدادشون کمه.

فیزیک یازدهم نشرالگو

فیزیک یازدهم نشرالگو​

نویسنده: رضا خالو، امیرعلی میری

قیمت: 200,000 تومان

درسنامه: لحن درسنامه تا حدودی رسمیه.  حالت جمع و جور و نکته محور داره و زیاد توضیح نمیده. و در کل نمیشه به عنونا منبع اموزشی کامل برای اکثر داشن اموزا بهش اتکا کرد، به خصوص اگر دبیرتون خوب نیست و مجبورید اکثر مطالب رو یاد بگیرید.

تست: تست های این کتاب فوق العاده ن. تیپ تست های مختلف با یه ترتیب درست چیده شدن که یه روند اموزشی خوب رو دنبال میکنن و میتونن کلی نکته و ایده خوب به دانش اموز یاد بدن. هر نوع تستی هم داخل این کتاب پیدا میشه: کنکوری، تالیفی، قلمچی، مشابه تمرینات کتاب درسی و …. .

آزمون: در پایان هر فصل یه آزمون 20 سواله قرارا داره که میتونید اون رو به صورت زماندار حل کنید تا خودتون رو بسنجید. در پایان کتاب هم 3 تا آزمون از کل فیزیک یازدهم قرار داده شده که سوالاش خیلی استاندارد و خوبن.

فیزیک خیلی سبز بهتره یا گاج یا نشرالگو؟

این 3 کتابی که معرفی کردیم جزو کتاب های سطح اول هستن. خیلی سبز و میکرو برای دانش آموزهای متوسط و ضعیف مناسبه و نشرالگو برای دانش آموزهایی که در درس فیزیک قوی هستن و یا اینکه دبیرشون خیلی خوبه و دیگه نیازی به آموزش ندارن و فقط دنبال تست های خوبن.

فقط یکی از این 3 تا رو انتخاب کنید. درسنامه ش رو با دقت بخونید و تست هاش رو کامل حل کنید. با همین کار شما میتونید به درصد 70 در آزمون ها برسید. برای درصدهای بالاتر باید برید سراغ کتاب های سطح دوم، که در پایین معرفی میشن.

فیزیک یازدهم پیشرفته نردبام یا سه سطحی قلمچی؟

فیزیک یازدهم پیشرفته نردبام یا سه سطحی قلمچی؟​

هر موقع منبع اول رو کامل زدید و درصتون از 50 درصد عبور کرد میتونید بیاید سراغ منابع تستی دشوار. نردبام و سه سطحی بهترین گزینه هستن.

نردبام: مال انتشارات خیلی سبزه. اولش برای هر مبحث یه درسنامه خلاصه داره که میتونید باهاش یه مرور کوتاه انجام بدید. بعدش تست هاش شروع میشه. حدود 900 تا تست داره که اغلب تست های اون سطح بالا و دشوارن و دانش آموز رو به چالش میکشن. البته بعضی وقتا تست ها خیلی دشوار میشن و احتمال تکرار اونها در کنکور خیلی بعیده.

سه سطحی قلمچی : مربوط به کانون قلمچیه. درسنامه نداره. حدود 700 تا تست داره که در 3 سطح آسون و متوسط و دشوار دسته بندی میشن. سوالاش همون سوالات آزمون های قلمچی در سال های گذشته ن که کیفیت فوق العاده ای دارن. و بر اساس درجه دشواری و میزان پاسخ صحیح دانش آموزا دسته بندی شدن .

موج آزمون فیزیک بهتره یا فصل آزمون؟

موج آزمون فیزیک بهتره یا فصل آزمون؟​

یه سری دیگه از کتاب ها هستن به اسم کتاب های آزمون محور. که بهترین هاش موج آزمون و فصل آزمونن. این کتاب ها منبع سوم هستن یعنی شما اول باید با منبع سطح اول به درصد 50 برسید، بعدش با کتاب های سطح دوم پیشرفت کنید. در نهایت بیاید سراغ کتاب های آزمون محور تا مهارتتون در حل آزمون های زماندار بالا بره. این کتاب ها درسنامه ندارن و تعداد زیادی آزمون دارن که به صورت های متخلف دسته بندی شدن.

آزمون های این کتاب ها رو حتما به صورت زماندار حل کنید. زمان هر آزمون بالاش نوشته شده. با حل این آزمون ها پس از مدتی سرعتتون در حل آزمون های آزمایشی بالا میره و میتونید به همه تست ها پاسخ بدید.

کتاب فصل آزمون و موج آزمون هر دو جامعن یعنی هر سه پایه یا همن. آزمون های هر دو کتاب فوق العاده ن. فقط تعداد آزمون های موج آزمون از فصل آزمون بیشتره. پیشنهاد میکنم موج آزمون رو در سال یازدهم حل کنید و فصل آزمون رو نگه دارید برای سال دوازدهم.

بهترین کتاب تست فیزیک یازدهم کدومه؟

منابع مختلفی رو برای درس فیزیک شما معرفی کردیم اما اگر بخوایم اون رو به صورت خلاصه بگیم:

  • برای منبع اول اگر دبیرتون خوب نیست خیلی سبز تهیه کنید و اگر دبیرتون خوبه نشرالگو رو کار کنید.
  • برای منبع دوم بین نردبام و سه سطحی تفاوت زیادی وجود نداره. 
  • برای منبع سوم هم بهتره فصل آزمون رو استفاده کنید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
12 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شاهین
شاهین

بسیار عالی و کاربردی خدا قوت ❤️

بهرام
بهرام

خیلی مفید و بدرد بخور🌹

دلیر
دلیر

خیلی عالی بود استاد نظرتون در مورد کتابای سه بعدی نشرالگو چیه

نجم‌الدین
نجم‌الدین

به نظرتون کتاب مهروماه خوبه؟ یا عوضش کنم

اميرحسين
اميرحسين

سلام خسته نباشید ببخشید من سال آینده کلاس های تاملند ثبت نام میکنم از نظرتون کدوم کتاب رو خریداری کنم
خودم نظرم فیزیک خیلی سبز کنارش هم نشرالگو
که اول تست های خیلی سبز که میگن اسونن رو بزنم و مرور کنم و بعد برم سراغ نشرالگو که میگن تست هایش بیشتر قوی هسته و اینکه اگرم مبحثی رو در کلاس نفهمیدم از خیلی سبز کمک بگیرم

مهدی
مهدی

ببخشید من تو ریاضی بین مهروماه و خیلی سبز موندم

مهدی
مهدی

یسوال دیگم اینه من پارسال یکم سطحم پایین بود امسال میخوام سطحخودمو ببرم بالا موندم کدوم کتاب رو بگیرم لطفا کمکم کنید ؟؟

12
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x